Спасти украинскую науку

Шестакова 4

 

Интересно и важно

Спасти украинскую науку от деградации может только открытость и интеграция в единое исследовательское пространство Европы Научный заповедник. Как…
FOCUS.UA
Комментарии
Sergij Boltivets

Sergij Boltivets Її вже нічого не врятує – це академія острова Лагадо під орудою ЦК КПРС Кременя: Квіт дореформувався, естафета у Гриневич:

Фото Sergij Boltivets.
Олецький Олексій

Олецький Олексій Честно говоря, разговоры о спасении науки путем интеграции в европейское пространство звучат еще менее убедительно, чем лептоны имени Кириленко (там еще можно представить себе, что наши знания о мире очень несовершенны и что оные частицы когда-то будут обнаружены). Каким образом будет происходить эта самая интеграция, если ученые лишены даже возможности поехать на конференцию? Из ничего ничего не возникает. Для каких-то шансов на участие в Горизонте уже нужно иметь серьезные контакты. Горизонт имеет очень ограниченные возможности топового финансирования, все остальное – это внутренний спрос на знания и на исследования – которого в Украине практически нет. Так каким же образом?

Leonid Shyrokov
 Leonid Shyrokov В статье слово “интегрироваться” – пустое. За этим словом ничего конкретного не стоит.
Вячеслав Мартынов
 Вячеслав Мартынов Почему так все сложно? Дайте нормальное финансирование. И используйте научные разработки по назначению не тряся их под сукно. Удачные разработки поощряйте материально..
Sergij Boltivets
 Sergij Boltivets Дуже слушно, п. Олецький Олексій! Лептони Кременя-Кириленко набагато реальніші, ніж “європростір”: вони хоч позначають куплений у Кременя за доляри плагіат. А розмови міністрів освіти і науки про “європростір” є простим плагіатом з “комунізму” Кременя ще з часів його завідування партнауками в ЦК КПРС
Фото Sergij Boltivets.
Leonid Bedratyuk

Leonid Bedratyuk Відчувається що тут народ свідомо чи не дуже, опирається ідеї ( до практики ще далеко) інтеграції залишків нашої науки в світовий науковий простір. Це лише перша рефлексивна захисна реакція 🙂 Все одно іншого виходу немає, треба було ще 25 років тому це робити.

Олецький Олексій
 Олецький Олексій Так, треба було, і зараз треба. Але ж це практично не робилося, і зараз не зрозуміло, на якій основі це буде робитися (зараз чутно тільки заклики на рівні “спасение утопающих – дело самих утопающих”), натяків на системну підтримку цього процесу не видно.
Leonid Bedratyuk

Leonid Bedratyuk не робиться лише тому що ті хто мав би це робити по посаді не бачать проблеми

Олецький Олексій

Олецький Олексій Leonid Bedratyuk Да все вони бачать – не дурніші за нас з Вами. А ось чому не робиться – це інше питання. Якщо вже дійсно уявити собі таке небачення – можна розказати, що треба робити…

Leonid Bedratyuk

Leonid Bedratyuk чому не роблять також зрозуміло – інтеграція приведе до запровадження світових критеріїв оцінки роботи науковця а за тими критеріями вони повні нулі, тому і не роблять нічого

Олецький Олексій

Олецький Олексій Leonid Bedratyuk Вибачте, але урядові функціонери в сфері науки і не зобов’язані бути видатними науковцями. Їх мета має полягати в організації процесу так, щоб він давав позитивні результати.

Leonid Bedratyuk

Leonid Bedratyuk якщо вони далекі від науки то що ж вони нещасні можуть зробити? Хіба що хтось їм скаже що робити а вони будуть виконавцями.

Олецький Олексій

Олецький Олексій Leonid Bedratyuk Приблизно так. Мають діяти інституції експертів у різних галузях знань, і ці експертні думки мають враховуватися при прийнятті рішень.