Совсун як і раніше не в темі ?

 

Мокин Борис

У часи керівництва нашим міністерством освіти і науки Сергієм Квітом дехто з високих посадовців міністерства заявляв, що в університетах дроблять навчальні дисципліни задля того, щоб збільшувати кількість викладацьких посад.

І, на жаль, і сьогодні дехто з цих високих посадовців, судячи по їхнім публічним заявам, продовжує дотримуватись цієї хибної точки зору, аби довести хибність якої, я наведу наступні доводи. Від того, що замість 10 дисциплін обсягом по 150 годин кожна буде введено 20 дисциплін по 75 годин кожна кількість викладацьких ставок не збільшиться, а тому теза, що університети дроблять дисципліни задля збільшення викладацьких ставок, є помилковою в принципі, оскільки в основі методики визначення кількості викладацьких ставок закладена залежність кількості викладачів від кількості студентів, причому в середньому на 10 студентів стаціонару планується одна викладацька ставка.

А тому якщо в університеті навчається 5000 студентів стаціонару, то він має право планувати собі 500 викладацьких ставок, незалежно від того, скільки кожен із викладачів, які обіймають ці посади, навчальних дисциплін викладатиме.

Борис Мокін

https://www.facebook.com/groups/261451893969652/permalink/970419399739561/