Непрофесіаналізм команди Квіта “втопив” нашу освіту. Чи підніметься українська освіта із дна?

скачанные файлы (1)
Чи підніметься українська освіта із дна

Чесно кажучи, мене вразила новина про те, що бюджет всій української освіти – не більше бюджету одного європейського університету.

Саме таку шокуючу заяву зробила міністр Гриневич. Хоча, чому шокуючу? Чи ми не знали, що українська наука на дні? Та в принципі знали, але по цифрах якось не уявляли.

А тепер давайте чесно. Кого взагалі можуть готувати наші вищі навчальні заклади з таким рівнем фінансування? І як би не дійсно талановита українська молодь, яка давно звикла навчатися сама, то Україна вже перетворилася на якесь Зімбабве.

Але якою б не була талановитою молодь, вона не може сама навчитися ані фізики, ані хімії, ані іншим точним наукам, де вкрай необхідна лабораторна база. А ії в українських навчальних закладах практично немає.

Тому й стають наші діти айтішниками. Бо для цього потрібен лише комп, знання англійської мови та бажання. І це добре, проте інші галузі економіки все більш втрачають спеціалістів. Старі їдуть, а нових просто нема звідки взяти.

Та й не це головне. Справа у тому, що сучасна освіта – це, насамперед, цивілізаційний вибір. Тобто, я не уявляю собі країну з прогресивною системою освіти яка раптом почне створювати у себе якись ДНРи з ЛНРами.

Тож скажу банальщину – вкладаючи в освіту, ми вкладаємо в наше майбутнє. Звісно, якщо ми його хочемо. Тому що, судячи з усього, раніше нам воно нафіг було не потрібне.

Андрій Булгаров

Чи підніметься українська освіта із дна