НДІ інтелектуальної власності, сьогодні в черговий раз бере участь у протесті національної науки проти її знищення

 

66180_1452753804986803_6677544258161757129_n

Прошу максимальний ре-пост!
Національна академія правових наук України та її наукові інститути, зокрема, НДІ інтелектуальної власності, сьогодні в черговий раз бере участь у протесті національної науки проти її знищення, разом з НАН та галузевими академіями наук і науковими інститутами, національними бібліотеками, музеями тощо!

Закритий будинок Уряду і кордон охорони у три ряди – так сьогодні Уряд держави “чує” національну науку, яка черговий раз вийшла на протест під будинок Кабінету Міністрів. Аби довести державі право на своє існування та не допустити подальшого знищення.
В Європі, у США, в азійських країнах під час криз уряди вкладають у національну науку. В Україні фінансування продовжує скорочуватися. Парламент на днях у провалив законопроект, який до цього депутати активно рекламували, щодо повернення до національних академій наук того мінімального фінансування, що було знято у процесі прийняття останнього закону про держ.бюджет.
Національні наукові установи нині працюють на 0,5 – 0,75 ставки. І замість того, аби хоча б відновити мінімум (гарантований новим законом “Про наукову і науково-технічну діяльність”), не говорячи вже про забезпечення базового фінансування, нині по академіях наук йде лист щодо подальшого скорочення фінансування ще на 10 %.
Підвищення фінансування, про яке так браво Уряд кричав 1 травня, відбулося виключно за рахунок тих коштів, що були вже виділені. Тобто реально жодної додаткової гривні не прийшло. В результаті – подальше скорочення чи переведення на менші частки ставок (ніхто зараз не говорить про надбавки й інші виплати).
Національні наукові установи, які мають світові розробки (вчора відкрилася виставка науки у стінах парламенту – і депутати майже проігнорували її, це теж показник відношення нашої влади до суспільства!), вимушені жебракувати.
Сьогодні бізнес не у тому стані, аби активно вкладати в науку. Тим більше, що законодавчо для створення інноваційної економіки, що формується на поєднанні бізнесу та науки, не створено фактично нічого. Брати кредити у банках під 28 % річних – це навіть не смішно.
Гранти й участь в іноземних проектах – майже перекрита, оскільки в більшості з них суб’єктами не можуть бути установи, що фінансуються за рахунок держави (а наукові інститути такими є апріорі).
В нас в Україні останні декілька років активно підтримується й розвивається волонтерський рух. Можу сказати, що в науці сьогодні більшість – це саме волонтери. Які працюють у цих умовах вже не два і не три роки. І не треба вважати, що сюди не йде молодь, або що в науці зібралися ті, хто не зміг себе знайти в бізнесі чи владі.
Однак хочу сказати, що ми не дамо себе знищити, як це намагаються зробити урядовці вже якого підряд набору. Так чи інакше вихід України – лише через інноваційний прорив. А це не можливо зробити без національної науки. Відтак, ми не будемо давати можливість знищити національний інтелект, примусити його весь виїхати за кордон.
Україна має світле майбутнє і ми будемо до цього докладати максимальні зусилля!

Фото Елены Орлюк.
Фото Елены Орлюк.
Фото Елены Орлюк.
Фото Елены Орлюк.
Фото Елены Орлюк.
Комментарии
Виктория Деревянко

Виктория Деревянко Поддерживаем во всем! Мыс Вами! Образование – это оборонная отрасль страны, это ее развитие, наука ее будущее!

 

Iurii Dzhuvago

Iurii Dzhuvago Все верно, поддерживаю

 

Валентина Ходаковская

Валентина Ходаковская Підтримую та вболіваю за наших славетних науковців!

 

Татьяна Талько

Татьяна Талько Эх ..зачем нашей власти наука, если народ и страна сливаются

 

Григорий Прохоров-Лукин

Григорий Прохоров-Лукин Підтримую всіх науковців і, звичайно, нашого директора – шановну Олену Павлівну! Ще кілька фото з місця події

Фото Григория Прохорова-Лукина.

 

Григорий Прохоров-Лукин

Григорий Прохоров-Лукин Влада знала про мітинг. Вулиця Грушевського була перекрита кордонами поліції.

Фото Григория Прохорова-Лукина.