Науковометричні рейтинги мають актуальність лише для нині діючих науковців?

Калюжний 5_n

Світлина від Iryna Bagalij.
Iryna Bagalij

Завдяки Галина Куц дізналася про те, що в Гугл Академія існує сторінка Дмитра Багалія. Загальновідомо, що науковометричні рейтинги мають актуальність лише для нині діючих науковців. Цікаво, кому йде рейтинг цитування Багалія? Хто заповнює цю сторінку? Навіщо комусь рахувати його індекс Хірша? Сторінка Багалія:
https://scholar.google.com.ua/citations…

Врешті, виявилося, що рейтинг університетів складається сумарно з рейтингу науковців університету. ХНУ Каразіна, виявляється, задля рейтингу використовує цитування на Багалія. Ніхто ще не додумався, наприклад, використовувати індекс Хірша для Сковороди) Але, дивлячись на цей приклад, у погоні за рейтингами скоро всіх використають. Ось посилання на сайт Бібліометрики української науки, де видно, що каразінці ввели в список Багалія.
http://nbuviap.gov.ua/bpnu/index.php?familie=&ustanova=319&gorod=0&vidomstvo=%C2%F1%B3&napryam=0&napryam_google=0
Якщо власними досягненнями універівські історики похвалитися не можуть доводиться накручувати рейтинг за рахунок давно покійних вчених.
Відчуваю руку майстра. Того самого, який довів що у Червонозаводському районі виплавляли у давні часи червону мідь, так і назвали. Автора наукового дослідження про те що Дзержинський зовсім інший Дзержинський. Не здивуюся, якщо Дмитро Багалій і зарплатню отримує в бухгалтерії ХНУ, професорську. Хотіла спитати у предка, але ж як: «Нет подтвержденного адреса электронной почты». Може інформаційний запит в ХНУ надіслати? Заодно дізнаюся скільки ще давно покійних вчених плідно працює на підвищення ретингу ХНУ.

Коментарі
Viacheslav  Anissimov
Viacheslav Anissimov Читав, що такі сторінки в ряді закладів створили для вивчення популярності праць вчених минулого, а зовсім не для рейтингу. Хоча виключати не можна і таке їх “застосування”. Смішно читати про “зарплату”. Хіба за рейтинги і цитування зарплату платять? Так чи інакше, використання бюрократичного формалізованого критерію, як бачимо, може створювати і такі дотепні випадки.

 Igor Serdiuk
 Igor Serdiuk Якщо б Ірина Багалій уважно подивилася на профіль Дмитра Івановича, то помітила б, що він не прив”язаний до домену ХНУ, а отже цитування в рейтинг ХНУ не зараховуються.
 Vladimir  Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy Iryna Bagalij: “А якщо уважно подивитись на скан вгорі то видно що зараховується”.
 Igor Serdiuk
 Igor Serdiuk Владимир Калюжный Якщо рейтинг зараховується, то це дісно ганебно, і тут я цілком на боці Ірини Багалій (й приношу вибачення, тоді дійсно я не уважний). Вочевидь, це можна перевірити з калькулятором чи просто подати запит адміністраторам української біПереглянути більше
Любомир Казьмір Не варто перебільшувати роль Google Академії. Цей ресурс задумувався не для творення рейтингів (у ньому цитування відображаються не цілком адекватно)
 Igor Serdiuk
 Igor Serdiuk Одразу скажу, що я не маю жодного відношення до ХНУ. Але якщо говорити про цитування класиків, то мене дуже бентежить інше. Такий потужний історик, як Дмитро Багалій має менше цитувань і нижчий індекс Гірша, ніж, наприклад, Василь Кремінь. Це свідчитьПереглянути більше
 Любомир Казьмір
 Любомир Казьмір У ГА можна знайти чимало прикладів, коли визнані монографії (вітчизняні) чи статті у Доповідях НАНУ мають менші індекси цитованості, ніж студентські роботи того ж профілю. А все тому, що ГА аналізує лише вибрані джерела інформації…
 Григорій Мельник
 Григорій Мельник тому я і пропоную створювати нац систему наукометрії на основі даних з ЄДЕБО.
Любомир Казьмір
 Любомир Казьмір не всі знають що таке ЄДЕБО
 Vladimir  Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy дайте ссылочку
 Любомир Казьмір
 Любомир Казьмір з цим – до п. Мельника
 Григорій Мельник
 Григорій Мельник я в цій же групі писав про рацуху
 Григорій Мельник
 
Григорій Мельник до Вища школа і наука України: розпад чи розквіт?

Бачив дивне запитання: “яка цінність буде від публічного доступу до частини ЄДЕБО для абітурієнтів, студентів і викладачів?”
Отже.
Якщо до інформації про викладача додати атрибут ORCID (Open Researcher and Contributor ID) а для публікації додати атрибут DOI (digital object identifier), то
ЄДЕБО стане джерелом даних для національної наукометричної платформи і дозволить побудувати аналітичні інструменти функціонально аналогічні SCOPUS.
Inna Sovsun
***
Оприлюднювати персональні дані я не пропоную. Навпаки міжнародні ідентифікатори якраз і потрібні для ідентифікації науковця.
Всі ж розуміють що доступ до окремих частин БД можна давати гнучко. Я вже не говорю що можна копіювати БД в іншу без персональних даних.

 Vladimir  Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy Ландау работал в политехе – а памятник перед входом в универ.
 Vladimir  Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy Для школьников создан Ландау-центр.
 Vladimir  Kalyuzhniy
 Vladimir Kalyuzhniy Пиар на всех парах!
Igor Serdiuk
 Igor Serdiuk Владимир Калюжный Так, більше того, є доволі обгрунтовані думи й про штучне привласнювання спадщини “старого” університету http://historians.in.ua/…/1666-volodymyr-masliychuk…

h ttps://www.facebook.com/groups/261451893969652/permalink/972451136203054/