Нарешті впорядкування переліку спеціальностей дозволить розробити якісні освітні програми

talanova

Скорочення переліку спеціальностей дозволить розробити якісні освітні програми, – експерт

Таку думку озвучила Жанна Таланова, представник організації «Національний Erasmus+ офіс в Україні» під час наради щодо методології кваліфікації освіти за галузями та спеціальностями, яка відбулася 10 червня у приміщенні Міноствіти.

Вона розповіла про МСКО – Міжнародну стандартну класифікацію освіти (ISCED) розроблену ЮНЕСКО як всеохоплюючий статистичний опис національних систем освіти та методології для оцінки національних систем освіти порівняно з відповідними міжнародними рівнями.

Зокрема, йшлося про 5 критеріїв класифікації галузей, на які потрібно зважати Україні: зміст теоретичних знань; мета навчання; об’єкти вивчення; методи та засоби ( в процесі навчання та застосування умінь); інструментарій та обладнання, які особа навчається використовувати.

Таланова зазначила, що визначаючи галузі та спеціальності освіти, Україна повинна орієнтуватися на світ, адже важливо, щоб українська освіта адекватно і з розумінням сприймалася за кордоном.

В цьому контексті, на думку експерта, розширення переліку спеціальностей – хибний шлях, адже це спотворює логіку існуючої системи, та суперечить європейським практикам, до яких сьогодні прагне долучитися Україна.

“Розширювати перелік – не в інтересах університету. Сподіваємося, що менеджмент університетів перестане лобіювати кайдани, які МОН не хоче на них накидати. Беріть автономію, використовуйте її, менший перелік спеціальностей дозволить розробляти дійсно авторські освітні програми, що зробить наші університети більш конкурентноздатними”, – додала Жанна Таланова.

http://vnz.org.ua/novyny/podiyi/9289-skorochennja-pereliku-spetsialnostej-dozvolyt-rozrobljaty-jakisni-osvitni-programy-ekspert