Гриневич сподівається, що українська система освіти стане привабливішою

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла про основні проблеми галузі та способи їх вирішення.

УНИАН

 

Новий закон про вищу освіту зняв безліч бар’єрів, заявила вона в інтерв’ю журналу Новий час. “Я противник того, щоб знову з якогось приводу створювати залізну завісу і не дозволяти дітям навчатися за кордоном. Свобода вибору місця освіти – це право кожної людини. Ми можемо йти іншим шляхом – робити більш привабливою національну систему вищої освіти. Один із способів – це програма подвійних дипломів. З прийняттям нового закону про вищу освіту ми зняли безліч бар’єрів, які не дозволяли запускати такі програми”, – розповіла Гриневич. Тепер власну навчальну програму студент може синхронізувати з курсом того університету, де хотів би вчитися, зазначила міністр. “Це зручно, і багато університетів вже почали реалізовувати такі програми. У результаті людина отримує дипломи двох навчальних закладів – свого національного вузу і закордонного”, – підкреслила Гриневич. “У нас зараз дуже багато вищих навчальних закладів. Кількість ліцензованих місць у них перевищує кількість студентів. Тому мережа навчальних закладів буде природним шляхом скорочуватися на користь найкращих”, – стверджує глава міносвіти.

Як повідомляв УНІАН, в інтерв’ю вона також порівняла весь бюджет наукових досліджень в Україні з бюджетом одного великого європейського університету. Гриневич наголосила на тому, що необхідно стимулювати молодих вчених.

“Є й опір академічного середовища вимогам нового закону про вищу освіту: не всі українські викладачі готові працювати в конкурентному освітньому полі, змагаючись за вибір студентами своїх курсів”, – також зазначила вона.

Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/society/1370604-grinevich-spodivaetsya-scho-ukrajinska-sistema-osviti-stane-privablivishoyu.html