А шо цю бакалавршу ще не звільнили?

 

“Проблема наших університетів – це дуже велика подрібненість курсів, що дублюються. В результаті цього студенти слухають по 10-15 курсів за семестр і часто в кінці семестру студенти хапаються за голову, що вони забули щось здати тому, що вони не можуть сфокусувати свою увагу на меншій кількості предметів. Якщо подивитись на університети Європи, США, то ті студенти слухають 4-5 дисциплін за семестр. В такому випадку це комплексні дисципліни і є можливість сфокусуватись на вивченні цієї дисципліни”, – зазначила вона під час ефіру на радіо Голос Столиці.
Перший заступник Міністра освіти і науки України розповіла про ситуацію щодо скорочення дисциплін, які вивчають студенти.
VNZ.ORG.UA
 Коментарі
Stanislav Orzhehovsky
 Stanislav Orzhehovsky   А шо цю бакалавршу ще не звільнили?
 Григорій Мельник зразу видно що людина не в темі. об’єм навантаження (в цілому по спеціальності на 1 семестр) залежить не від кількості предметів а від тижневого навантаження.
Тобто від кількості аудиторних годин на весь тиждень.
Наприклад беремо 26 год. в тиждень на всі предмети. Яка різниця як їх перерозподіляти на 3 дисципліни чи на 10, якщо фонд у 26 незмінний?
***
а ще листом МОН було “строго рекомендовано” при введенні нових планів залишати незмінною кількості ставок.
***
а ще ВНЗ обгрунтовують кількість ставок кількістю студентів. Є магічні відношення 13 студентів на 1 викладача або 10 студентів на 1 викладача,

 Alex Grin
Григорій Мельник
а де розрахунки цих магічних чисел? 🙂
***
взагалі розмови про дроблення дисциплін, кредити, магічну нумерологію 8, 16 не мають змісту в умовах “нормування чисельності”

 Олександр Культенко
  Олександр Культенко Мені вона подобається, розумна жінка
Григорій Мельник
 Григорій Мельник вона не жінка а політик.

політик це безстатетвий безнаціональний функціонал

 Олександр Культенко
 Олександр Культенко Григорій Мельник особисто мені розумні жінки трапляються рідко. Не везе. З нею я б познайомився, як з політиком і державним службовцем звичайно.
 Григорій Мельник
 Григорій Мельник а ще обсяг загальнофакультетського навантаження зменшують відміною поділу груп на підгрупи на лабораторних роботах

😉

Ivan Kotlyarevsky
 Ivan Kotlyarevsky а ще зменшують за рахунок узагальнення та “запоточування” фундаментальних дисциплін, таких як математика, фізика, матеріалознавство, хімія, інтформатика. Натомість з культурології та краєзнавства кожній групі хіміків на потоці ставлять окремі семінарські.
Andrew Sabo
 Andrew Sabo Чего-то она опоздала! Дробление было в 90-е, тогда министерство резало часы существующих предметов, а в ВУЗиках взамен создавали новые. Досоздавались до того, что с советских 30-35 (что и без того очень много!) число предметов на уровень специалиста выросло до 70-75! Кончено, у нас ОЧЕНЬБ МНОГО предметов: вон в порядочном английском универеза все 4 года бакалаврата изучают всего 8-12, и им хватает.
 Григорій Мельник
 Григорій Мельник а яке в 90-і було тижневе навантаження?
 Andrew Sabo
 Andrew Sabo Григорій Мельник К сожалению, я тогда дневники не вел! По памяти нагрузка была больше, чем сейчас (но меньше, чем на пике, в период 2001-2010), НО тогда вот у нас в ВУЗе пары сократили сначала до 80, а потом вовсе до 70 минут (без перерыва), и каникулы были побольше (на отоплении экономили) так что в итоге было проще. И бумажной работы было по сравнению с ныне просто на порядок меньше! Но и зарплаты были низкие… Кстати, я б по теперешним временам ВСЕМ студентам 90-х, даже самым плохим, поставил бы ОТЛИЧНО!
Володимир Кравченко
 Володимир Кравченко В цьому семестрі курс “Маркетинг” – 5 груп, близько 100 студентів. Лекції.
Nataliya Parkhomenko
 Nataliya Parkhomenko А у нас об’єднали філософію, політологію та соціологію))) В один предмет))) Для першого курсу))) Цікаво, хто і де дробить)))
Mikhail Borisov

Mikhail Borisov Инна Совсун – мастерица художественного свиста, ведь сами же министерские все как один говорят, что количество преподавательских ставок определяется количеством студентов. 🙁

Ігор Шелевицький
 Ігор Шелевицький Не актуально. Нема сенсу. Ставки не залежать від кількості дисциплін. Вони залежать від числа студентів. Є правда бажання у викладачів обовязково мати залік чи іспит 🙂. Правда можна й не дробити, але студента добити. Дисциплінами на 3-4 семестри 🙂. Йнапхати туди всього що душа бажає. Насправді є проблема між реальними годинами дисципліни і фактичними вимогами викладачів. Дисципліна ознайомча на 16 годин із заліком, а викладач робить так, що студент нічого крім охорони праці не може вчити. Бо треба законспектувати законодавчу базу, написати 4 реферати, самостійно опрацювати 80 питань й т.д. й т.п. Хто намагається за 32 години з програміста філософа зробити, хто філолога. Багато талантів у ВИШах 🙂.
Олецький Олексій
Олецький Олексій Викладачам, між іншим, теж потрібно за щось жити – те, що називається ставкою, є чимось дуже малим. А дисципліни мають дробитися перш за все для того, щоб посилити вибіркову компоненту освіти – уже ж багато говорилося про змішане навчання і про те, що система освіти та роль викладача в освітньому процесі взагалі мають змінитися.
Volodimir Bakharev
 Volodimir Bakharev Просто ВИШі на іншій планеті
 валентина карпова
 валентина карпова Нашли, наконец, куда можно влезть и “навести порядок”.
Serhiy Shtovba
 Serhiy Shtovba Фінансування університету залежить від кількості студентів, а не від кількості дисциплін. Дисципліни дроблять щоб перетягнути навантаження на свою кафедру (більше лекцій якщо є спеціалізацї). Через кілька років усі кафедри це зрозуміли, і маємо той самий розподіл навантаження між кафедри + купа дрібних дисциплін. Але за кожною дисципліною має бути пакет методзабезпечення. Ось такий сучасний варіант унтерофіцерської вдови.
Леонід Булава
 Леонід Булава Деякі факультети ділять спеціальність на дрібні спеціалізації (групи по 3-5 студентів) і виграють – бо відтягують ставки із факультетів, де групи по 25-28 студентів. Але це війна між факультетами (не без благословіння з самої гори). Знаю випадок, колиПереглянути більше
Yaroslav Harabazhiv
Yaroslav Harabazhiv Треба відходити від розрахунку ставок від годин.
Леонід Булава

Леонід Булава Офіційно ж досі на різні спеціальності різне співвідношення кількості студентів на викладача (на гуманітарні 1:13, на творчі 1:3). А якщо це – в межах одного внз?

Иван Николаевич
Anatoliy Shiyan
Anatoliy Shiyan Дисципліни також дроблять для того, щоб примусити викладача “подовше” сидіти у рідному ВНЗ.
У нас, наприклад, 45 хвилин урок, потім 15 хвилин перерва. 6-й урок закінчується в 14-00. І перерва 45 (!) хвилин.
А 4-та ПАРА – закінчується в 16-30!
Я з жалем згадую своє навчання в Одеському університеті Мечнікова: 4-та пара закінчувалася в десь о 14-й годині…
До речі: у викладачів, внаслідок “дроблення”, багато “вікон”.
Мені іноді здається, що таке зроблено для того, щоб ЗАВАЖАТИ тим викладачам, які ЗДАТНІ ЗАЙМАТИСЯ НАУКОЮ! Що у них не стало ні часу, на сили на наукову діяльність….
А результат відповідний: у Скопусі всього біля 340 цитувань!

Stanislaw Turzanski
 Stanislaw Turzanski Вы хотите сказать, что из-за перерыва на обед между 6-м и 7-м уроками у нас плохие показатели в скопус? При всем уважении, не пишите бред, Антонович.
Andrew Sabo
 Andrew Sabo Наука в университете: некогда, не на чем (технические и естественные – кроме застольных типа математики), не за что, незачем… а скоро еще будет и некому! 🙂
 Юрій Білоусов
 Юрій Білоусов наскільки економічно вигідно готувати у вузі 5 чоловік за тією чи іншою спеціальністю? чи встановлені мінімальні обмеження для державних вузів? чи існує таке поняття, як “малокомплектні спеціальності” у державних вузах і чи є програма щодо їхнього припинення і переведення студентів до інших територіально наближених вузів (можете навіть запровадити студентський автобус, бо щодо шкіл про це кричать в кожному маленькому селі)?
замість “гроші ходять за студентом” намагаються запровадити таку систему фінансування, яка б продовжила наповнення державними коштами вузів, які мають величезний штат потрібних і не надто потрібних посад, які мають науковий результат або просто списують томи непотрібних документів.

Alla Zhelyeznyak На такі групи може не бути повноцінних годин-індивідуальний графік, тому штатних одиниць вони кафедрам не додають. Не варто порівнювати з школами-це інше. І це можуть бути платники-до чого тут доцільність по бюджетних коштах? Студент оплачує сам навчання

Юрій Білоусов
 Юрій Білоусов Бувають випадки, коли держава виділяє фінансування на 1-2-5 чоловік. Це формально означає, що держава припускає, моделює і схвалює ситуацію, що вона готова утримувати освітню програму підготовки здобувачів вищої освіти у такій кількості. Питання додаткового контракту – це додаткове і не обов’язкове для державного вузу, вуз може цим і не займатися. заробляння коштів для державних вузів не повинно бути основною метою існування, оскільки на платній основі ніби-то вчаться ті, за якими держава на підставі їхніх попередніх успіхів та здібностей не визнала потреби та доцільності в здобуття вищої освіти
Паралелі, на мій погляд, є саме доцільні, щоб зрозуміти ефективність державного фінансування підготовки кадрів

Леонід Булава
 Леонід Булава 1) Звичайний економіст запроста зробить розрахунок економічно-доцільної групи за спеціальністю. І нижня межа становитиме, орієнтовно, 18-20 осіб. 2) Потрібно б, щоб керівник внз керувався цими розрахунками. Але … за мікроспеціальностями стоять люди. А ректор – це не керівник проекту, який повинен давати прибуток (або хочби не мати надмірних збитків), він ще й, до певної міри – начальник установи соціального забезпечення.
Юрій Білоусов
 Юрій Білоусов за таких обставин слід взагалі говорити про індикативні ціни вартості підготовки фахівців вищої освіти, нижче яких підготовка не може вважатися якісною.
Михайло Собуцький
 Михайло Собуцький і як ви уявляяєте семінар у групі з 20 людей? на кожного 4 хвилини? Якраз якість падає при зростанні групи вище за 12. А економічна економія, то да.
Ivan Kotlyarevsky
 Ivan Kotlyarevsky трясця, а що іще робити, як ставка доцента з двадцятирічним стажем трохи більша за 100 доларів ?! А з одного кредиту ЄКТС аудиторної частини – лише третина … люди думають вже що їсти, а не як вчити.
 Олександр Кирилюк
 Олександр Кирилюк От деклараций про автономию вузов команда Квит-Совсун перешла к авторитарно-командному управлению системой высшего образования в Украине. С уходом Квита мало что изменилось, тон продолжает задавать Совсун. Сейчас всю страну поставили у на уши лицензированием аспирантуры. Вместо решения проблем МОН только создает их.
 Ivan Kotlyarevsky
 Ivan Kotlyarevsky та вони в нас добродії паралельні були, не переходили, одночасно все робили: прикриваючись автономією (в самому законі багато дірок), по факту чинили авторитарне управління.
Олександр Кирилюк
 Олександр Кирилюк Коментар до цього матеріалу: Франц Францович Бутинець · Заведующий кафедрой у ВФЕУ
Ви з Квітом і Гевком довели до розвалу освіту і науку. Ви видали сотні дипломів кандидатам і докторам наук за хабарі. Я називав ВАМ конкретні прізвища. Якщо я вигадав запросіть мене і доведіть це. А коли моя правда то чому Ви теж не звільняєте посаду, чому не забираєте дипломи у негідників, наприклад, у плагіатора В.Євдокимова, який допустив плагіат із 260 пунктів. Я два роки чекаю відповіді.
Подобається · Відповідь · 7 · 3 червня 2016 р. 14:08

 Zoriana Krasnova Все ей мешают)))

https://www.facebook.com/groups/261451893969652/